Dlaczego uwielbiamy gry strategiczne?

Gry planszowe bardzo zmieniły się w ostatnich latach. Do tradycyjnych, lubianych przez wszystkich gier towarzyskich doszły zupełnie nowe, z wciągającą fabułą oraz wspaniałą oprawą graficzną. Gry planszowe zawsze cieszyły się sporą popularnością, ale współcześnie, kiedy składają się już nie tylko z pionków i kostki jeszcze bardziej wciągają i fascynują.

Współczesne gry planszowe posiadają bardzo rozbudowane fabuły oraz posiadają bardzo dużo elementów używanych podczas gry dlatego są tak uwielbiane przez graczy na całym świecie. Ze względu na tematykę oraz motyw przewodni gry można podzielić na kilka rodzajów. Do najbardziej popularnych należą gry strategiczne bitewne, których akcja rozgrywa się na polach bitew, a gracze wcielają się w role dowódców prowadzących swoje wojska do zwycięstwa.

Inny rodzaj to gry historyczne, gdzie miejscem akcji są miejsca z bardziej lub mniej odległej przeszłości. Ogromną popularnością cieszą się gry ekonomiczne, gdzie grający stają się kupcami, handlowcami a najważniejsza cecha w tych rozgrywkach jest biznesowe myślenie. Swoich wiernych wielbicieli mają gry fantasy, w których akcja dzieje się w niezwykłych, nieistniejących krainach, a gracze posługują się czarami i posiadają magiczne moce.

Gry strategiczne wspaniale rozwijają myślenie logiczne, są świetną bazą do nauki matematyki i innych przedmiotów ścisłych. Uczą graczy rywalizacji w duchu fair play, współpracy i wzajemnego szacunku. Rozwijają abstrakcyjne myślenie oraz zmysł obserwacji. Umożliwiają cudowne spędzenie czasu wspólnie z rodziną i znajomymi.

Tagi: