Gry logiczne – czym są i jak je wybrać?

W dzisiejszym zabieganym i zapracowanym świecie dobrze jest znaleźć choć odrobinę czasu na relaks. Jedni za najlepszą formę relaksu przyjmują odpoczynek, inni wolą poczytać w tym czasie dobrą książkę, a jeszcze inni chcą spędzić ten czas bardziej kreatywnie oraz rodzinnie.

Czym jest gra, wie chyba każdy. Najprościej można określić to sformułowanie jako czynność o charakterze rozrywkowym oraz ściśle ustalonych zasadach, w której udział bierze co najmniej jedna osoba. Gry można podzielić w różny sposób. Jednym z rodzajów są gry logiczne, specjalizujące się w ćwiczeniu logicznego myślenia. a nawet obmyślenia strategii, która ostatecznie doprowadzić ma do wygranej.

Wbrew pozorom gry logiczne są nie tylko powszechnie znane, ale także wykorzystywane. Przykładem takich gier może zostać popularny tetris czy pasjans. Co więcej logiczne gry dostępne są zarówno w postaci niematerialnej – komputerowej, oraz jako standardowe planszówki. Z powodu ich dużego natłoku, możemy mieć problem z wybraniem tej, w jaką chcielibyśmy zagrać, żeby jednocześnie nie mieć poczucia zmarnowanego czasu. W tym celu oprócz doradztwa znajomych czy sprzedawcy w sklepie, z pewnością pomoże ranking.

Rankingów, czyli zestawienia najlepszych gier znaleźć można wiele. Jednak jeżeli chcemy mieć pewność, warto sięgnąć do sprawdzonych źródeł. Jednym z nich jest coroczny ranking skonstruowany przez MENSĘ. Obecnie w zestawienie najlepszych gier MENSA zaliczyła takie tytuły jak Abalon, Marakesz, Pentago Birch czy Pentago Mech.

Tagi: