Planszowe dni dla dzieci – świetne dla całej rodziny

Coraz więcej osób powraca do tradycyjnego spędzania wolnego czasu z dziećmi. Pomagają w tym planszowe gry dla dzieci. Do łask powracają stare tytuły, ale na rynku wciąż pojawiają się nowe.

Gry dla dzieci w różnym wieku

Co istotne, wydawcy gier dbają, aby dziecko w każdym wieku mogło wybierać spośród tytułów przeznaczonych dla jego grupy wiekowej. Dzięki temu czterolatki nie zrażą się trafiając na grę zbyt trudną, a jedenastolatek nie znudzi się grą zbyt łatwą. Co istotne, są też gry, w które może zagrać cała rodzina, przy okazji świetnie się bawiąc.

Co dają graczom gry planszowe?

Gry planszowe przede wszystkim świetnie integrują całe rodziny, czy grupki znajomych, niezależnie od wieku. Niektóre tytuły zwiększają spostrzegawczość, uczą nowych rzeczy, w tym czytania i liczenia, systematyzują już posiadaną przez dziecko wiedzę z różnych dziedzin, pomagają też logicznie i szybko myśleć, a niektóre pozwalają popracować m.in nad zręcznością. Co istotne, w gry planszowe można grać przez okrągły rok. Sprzyja temu nie tylko jesień, czy zima, kiedy wieczory są długie i czasem nie wiadomo, na co ten czas przeznaczyć.

Taka gra może też towarzyszyć w podroży i na wakacjach – w domku letniskowym i na plaży. Grając, można zaprosić do rozgrywki sąsiadów z letniska i w ten sposób poznać nowych ludzi. Dla dzieci to także istotna sprawa. W takich sytuacjach gry uczą odnajdywać się w nowym towarzystwie i od razu czuć się bardziej pewnymi siebie. Gry odwracają wtedy bowiem uwagę od lęków przed brakiem akceptacji, czy nieśmiałości.

Tagi: