Wkładki bezpiecznikowe NH

Wkładki bezpiecznikowe NH

Głównymi zastosowaniami dla wkładki bezpiecznikowej typu NH w przemyśle jest zabezpieczanie linii energetycznych przed skutkami przeciążeń oraz zwarć, ale też ochrona przewodów, półprzewodników i transformatorów. 

Rodzaje wkładek bezpiecznikowych NH

Wkładki bezpiecznikowe można podzielić na dwa rodzaje: bezpiecznikowe z zaczepami napięciowymi i beznapięciowymi. Oba są wykonane w jednej z najnowocześniejszych technologii, która pozwala zapewnić wysokiej klasy bezpieczeństwo użytkowania, solidność wykonania tudzież niezawodność sprzętu. Technologia podwójnego wskaźnika zadziałania, współpracująca z mikro-przełącznikiem do zdalnej sygnalizacji stanu wkładki to najlepsza opcja, jaką oferuje rynek. 

Jak dopasować produkt do konkretnej instalacji?

Jednak by poprawnie dobrać wkładkę bezpiecznikową NH do konkretnej aplikacji, należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak prądy przeciążeniowe (przykładowo prądy rozruchowe silników), prąd pełnego obciążenia, napięcie systemu (zakres napięciowy wkładek bezpiecznikowych nh – maksymalny – 500 V AC), rodzaj ochrony kabli (źle dobrany wpływa niekorzystnie na działanie reszty), charakterystyki prądowo-czasowe (najbardziej przydatna z technicznych informacji o produkcie) czy możliwe przyczyny zakłóceń i maksymalny prąd zwarciowy. 

Warto wspomnieć, iż wkładki bezpiecznikowe posiadają swoje, oparte na logice, systemy oznaczania, by identyfikacja parametrów bezpiecznika, na przykład w miejscu pracy, była jak najprostsza. Podstawy dla wkładek bezpiecznikowych NH są przeznaczone do montowania na szynie DIN lub za pomocą śrub oraz wykonane w technologii termoplastycznej.