Klejenie modeli plastikowych samolotów

Modele samolotów wykonane są przeważnie z lekkiego plastiku, którego właściwości doskonale podkreślają charakter poszczególnych elementów. Elementy te muszą być wygodne do malowania oraz obklejania, muszą także być podatne na używanie klejów do tworzyw sztucznych.

Dlaczego klej PVA?

Bardzo uniwersalne są kleje pva, przeznaczone do klejenia różnych powierzchni modelarskich. Ich ogromną zaletą jest dostępność w różnych pojemnościach opakowań, jak również w różnych postaciach, jeśli chodzi o konsystencję czy sposób nakładania. Dzięki czemu każdy, kto potrzebuje dobrego kleju może wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie produkt.

Dobry klej do modeli

Sklepanie modeli samolotów czy statków, a także innych plastikowych konstrukcji jest dość skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Bardzo ważne jest stosowanie w nim produktów najwyższej jakości – po to, by praca była przyjemnością, nie powodowała frustracji, a dawała dużo satysfakcji. Dobry klej pva do modeli jest zatem podstawą. Istotny jest sposób jego dozowania – najwygodniejsze są tubki zwężane u góry, dzięki czemu możliwa jest aplikacja pojedynczych kropli kleju bezpośrednio na sklejany element, nawet w trudno dostępnym miejscu wybranego modelu.