Szybkozłączka czy złączka śrubowa – co wybrać?

Szybkozłączka czy złączka śrubowa – co wybrać?

Zarówno szybkozłączki jak i popularne złączki śrubowej mają bardzo wiele atutów, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć. Oryginalna szybkozłączka jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą znacząco skrócić montaż instalacji.

Czym wyróżniają się szybkozłączki?

Szybkozłączki największym zainteresowaniem cieszą się w domowych instalacjach. Pamiętać należy jednak o tym, aby zwrócić szczególną uwagę na precyzję montażu. Jeżeli pojawi się zbyt słaby docisk to niestety może dojść do przerwy w zasilaniu albo do przegrzania samego złącza. Aby ograniczyć ryzyko pożaru warto postawić na oryginalne szybkozłączki wykonane z wysokiej jakości materiałów. Renomowani producenci bardzo często korzystają z podwójnych sprężyn dociskowych. W jednej sprężynie przeprowadzić można przewód, który używa najmniejszej możliwej siły. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się przede wszystkim w miękkich żyłach. Druga sprężyna jak łatwo się domyślić odpowiada za idealnie połączenie przy użyciu bardzo mocnego docisku. Producenci oferują wysokiej jakości szybkozłączki, które zaprojektowane są do łączenia przewodów jedno i wielodrutowych. Szybkozłączka doskonale poradzi sobie z przewodami o różnych przekrojach.

Szybkozłączki czy złączki śrubowe – co wybrać?

Osoby, które poważnie zastanawiają się nad wyborem szybkozłączki lub złączki śrubowej powinny poważnie zastanowić się nad wymaganiami danej instalacji oraz od komfortu samego montażu. Większość osób decydując się na szybkozłączki chce znacząco skrócić czas montażu. Zaciski śrubowe są z kolei dobrym wyborem dla tych osób, które w pierwszej kolejności stawiają na wysoką jakość połączeń. Poprzez dokręcenie zacisków śrubowych można dokładnie sprawdzić stan poszczególnych połączeń. Złączki śrubowe idealnie sprawdzą się w przypadku maszyn i urządzeń, które narażone są na działanie dużych wibracji. Pamiętać należy jedynie o tym, aby siła podczas przykręcania samego zacisku nie była zbyt duża ponieważ może wówczas dojść do deformacji przewodu.