Ubongo – szalona gra dla wielu osób

Ubongo – szalona gra dla wielu osób

Ubongo to gra, która już od kilku dobrych lat znajduje się na rynku. W 2017 roku twórcy tej gry otrzymali wyróżnienie, zdobywając nagrodę główną w jednym z konkursów. Gra przeznaczona jest od ósmego roku życia. Można jednak znaleźć wersje, jakie dedykowane są dla nieco młodszych osób. Doskonała zabawa gwarantowana. Każdy z graczy zaangażuje się na tyle, aby móc sięgnąć po laur zwycięstwa.

400 niepowtarzalnych zadań

Ubongo gra to świetna propozycja, która według licznych recenzji jest w stanie dać ok. 400 ciekawych zadań. Do wyboru są poziomy łatwiejsze i trudniejsze. Każdy będzie w stanie poradzić sobie z tym, aby z niskiego pułapu wejść na ten wyższy. Gracze otrzymują plansze (każda z nich ma inny wzór) oraz 12 kafelków. Ktoś musi przekręcić klepsydrę, aby uruchomić czas, który będzie wyznaczał moment na ułożenie układanki na planszy. Tylko że nad tym układaniem będzie trzeba nie lada pogłówkować, ponieważ wbrew pozorom nie jest to tak łatwe. Po każdej z dziewięciu rund najszybsi gracze otrzymują diament. Kto zbierze ich najwięcej, wygrywa.

Polska gra

Nie lada ciekawostką jest to, że za stworzenie tej gry odpowiada Grzegorz Rejchtman, który na co dzień mieszka w Monako. Jest on twórcą także wielu innych gier, jakie ukazały się w wielu krajach, m.in. w Skandynawii. Twórca, jak sam przyznaje, kocha gry, które dają mnóstwo satysfakcji, ale mają do tego proste, łatwe do zapamiętania reguły. Tak jest w przypadku Ubongo, które jest doskonałą propozycją do tego, aby wspólny czas spędzić z rodziną.