Książki Minecraft, czyli kilka słów o powieści graficznej z tego uniwersum

Książki Minecraft, czyli kilka słów o powieści graficznej z tego uniwersum

Gra Minecraft zdobyła niesamowitą popularność w Stanach Zjednoczonych, gdzie została zaprojektowana i wydana, a także na świecie, w tym w Polsce. Gra ma stosunkowo prostą mechanikę i zasady: gracz steruje stworzoną przez siebie postacią, której głównym zadaniem jest wydobywanie surowców, z których następnie tworzy się domy, narzędzia, urządzenia, budynki i wiele innych rzeczy. Gra stała się tak popularna, że wielu autorów tworzy książki Minecraft: będą to więc podręczniki do gry dla początkujących i średniozaawansowanych graczy, ale także powieści graficzne znane pod nazwą komiksu.

Czym są powieści graficzne, czyli słowo o książkach Minecraft komiksowych

Powieść graficzna https://egmont.pl/seria/MINECRAFT,s,625686 to nic innego jak rodzaj prozy, w której grafika łączy się z tekstem. Jest to, jak mówią niektórzy, komiks, gdzie za pomocą określonego stylu graficznego autor tworzy świat przedstawiony, bohaterów i zaprzęga ich do działania w określonym uniwersum. W przypadku książek Minecraft jest to uniwersum tej właśnie gry, która rządzi się swoimi, znanymi jej graczom prawami.

W tym uniwersum wielu autorów umieszcza bohaterów i bohaterki, przed którymi stawia często bardzo trudne zadania, na przykład zadanie wyprawy na koniec świata w poszukiwaniu skarbów lub kluczowego do uratowania świata artefaktu.

Dla kogo książki Minecraft?

Wbrew pozorom nie tylko dla fanów komiksów i znawców Minecraft’a. Takie powieści mogą sprawić wiele radości także tym, którzy na co dzień nie czytają komiksów, a o Minecrafcie słyszeli jedynie od młodszych graczy lub od własnych dzieci. W powieściach takich rozgrywa się pełnoprawna akcja, fabuła często ma niesamowite zwroty, zaskakuje czytelnika i czytelniczkę, zmusza do myślenia, pobudza zmysły i wyobraźnię.

Książki takie świetnie sprawdzają się także jako prezenty dla fanów Minecraft’a, zarówno tych młodszych, jak i tych starszych. Styl graficzny w powieści w dużej mierze zależy od artysty, ale zawsze daje się w nim rozpoznać charakterystyczny, stworzony z kwadratowych bloków Minecraft’owy świat!