Farby do malowania figurek

Samodzielne malowanie figurek jest dosyć żmudnym i pracochłonnym zajęciem, ale na pewno daje dużo satysfakcji. Oczywiście w takie hobby trzeba także zainwestować – konieczny jest zakup odpowiednich podkładów, farb, pędzli i lakierów.

Trwałość i wydajność

Ponieważ w malowanie trzeba włożyć dosyć dużo wysiłku, warto zdecydować się na zakup farb dobrej jakości, które pozwolą na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Przy zakupie trzeba brać pod uwagę także pojemność opakowań i wydajność. Najlepszą wytrzymałością cechują się farby akrylowe, na przykład farby Citadel, co oznacza, że pomalowana powierzchnia będzie mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne, a figurki zachowają estetyczny wygląd przez dłuższy czas.

Pojedyncze butelki czy zestaw?

Wybór jest dosyć trudny. Zestaw farb Citadel, daje duży wybór różnych kolorów, jednak trzeba liczyć się z tym, że niektórych z nich nigdy nie wykorzystamy. Jednocześnie zazwyczaj farby w zestawie są tańsze. Przy zakupie pojedynczych butelek trzeba zastanowić się nad wyborem kolorów. Oczywiście dla wielu osób decydujące znaczenie będzie miał ograniczony budżet. Na początek warto zainwestować w farbkę żółtą, niebieską, czerwoną, beżową, czarną, zieloną i brązową.