Popularność kostki Rubika i gier online…

Tradycyjne sposoby na udaną rozrywkę coraz częściej konfrontuje się z ich nowoczesnymi odpowiednikami. Przykładem niech będzie kostka Rubika i gry online… Czy zwykła kostka, może dorównać popularności grom na przeglądarkę?

Niemodna logika

Logika w grach jest dziś mocno zacofana. Nie ma co ukrywać – gry logiczne po prostu źle się sprzedają. Kostki Rubika są doskonałym przykładem tego typu gier. Dlatego też trudno prognozować, by ich popularność gwałtownie wzrosła. Zwłaszcza, że dzisiejsze gry online charakteryzują się dużo „ciekawszą” fabułą i bardziej rozbudowanym interfejsem.

Niewielkie pole do innowacji

Klasyczne formy rozrywki, takie jak na przykład Rubika kostka, niestety nie mają zbyt dużego pola innowacyjności. Oczywiście zamiast tradycyjnych kostek sześciennych, można wprowadzić kostki w kształcie ostrosłupa, bądź też w jakichkolwiek innych. Jednak jest to zwyczajnie za mało, by coś zmienić w tej materii. W przypadku gier online modyfikacje mogą zajść bardzo daleko. Dotyczy to zarówno samego wyglądu gry, jak też wszystkiego co „pod maską”.

Podsumowując, kostka Rubika raczej nie prześcignie pod względem popularności zwykłych gier online. Szkoda, bo kostka ta naprawdę rozwija osobowość i zdolności człowieka. W przeciwieństwie do wielu dzisiejszych gier.